Go to content
Ukázka kurzu míchání přírodní kosmetiky v Chateau Mcely

Místa ve středních Čechách, kde berou udržitelnost vážně

11.6.2024

Mírná zima, tropy v dubnu a další nečekané výkyvy počasí naznačují, že se naše planeta nenachází v nejlepší kondici. A myslí na to i podniky ve středních Čechách, které se svým přístupem snaží o udržitelnost a šetří přírodu. Firemní akce a teambuildingy, romantické i rodinné pobyty nebo i stylové svatby tak můžete prožít v rozkvetlém a voňavém Levandulovém údolí, v prvním pětihvězdičkovém zeleném hotelu v Česku Chateau Mcely, nebo v Centru řemesel a bylinné zahradě Botanicus. 

Levandulové údolí
i
Levandulové údolí
Autor: Levandulové údolí

Levandulové údolí

Ve středočeské Chodouni se na bývalých vápencových mořích rozprostírá Levandulové údolí, ve kterém vracejí věhlas českému bylinkářství a fenoménu českého lázeňství. Zdejší tým jde cestou udržitelnosti. S úctou k planetě hospodaří na svých polích, s láskou k člověku vyrábí většinu svých produktů ručně. Čekají tam na vás výrobky českých řemeslníků, můžete si sami vytvořit vlastní bio krém anebo třeba bio parfém.

Levandulové údolí je ideálním místem na relaxaci. Milovníky všeobecné pohody ukonejší ajurvédská masáž, kosmetická ošetření nebo bylinková poradna. Využít lze i jeden ze zážitkových wellness nebo beauty balíčků. Hravější z vás mohou navštívit zdejší stezky s kvízy a hádankami.

Botanicus Ostrá
i
Centrum řemesel a bylinná zahrada Botanicus
Autor: Centrum řemesel Botanicus Ostrá

Centrum řemesel a bylinná zahrada Botanicus

Výrobou přírodní kosmetiky, pěstováním rostlin, bylin, ovoce a zeleniny ve vlastních ekologických zahradách se zabývá firma BOTANICUS. Součástí farmy v Ostré u Nymburka je Centrum řemesel, které představuje zapomenutá řemesla, ale i význam a podíl řady přírodních materiálů při výrobě běžných věcí. Obě aktivity se navzájem doplňují a prolínají. Zahrady poskytují suroviny pro hlavní výrobu produktů. Centrum řemesel nabízí výuku a zábavu zároveň. Kromě ukázek mohou návštěvníci vyzkoušet řemesla vlastníma rukama.

Pro zájemce jsou připraveny i speciální programy a sobotní Slavnosti. Zahrady pak můžete využít jako vhodný prostor pro svatební obřad. Originální prostředí bílé zahrady nabízí celou řadu možností pro váš den D.

Mcely Bouquet Spa
i
Mcely Bouquet Spa
Autor: Chateau Mcely

Chateau Mcely – Bouquet Mcely

Chateau Mcely nabízí nezapomenutelné zážitky, wellness pobyty, kouzelné svatby, romantické chvilky i zázemí pro pracovní akce. Téma udržitelnosti se prolíná celou myšlenkou tohoto místa. Už v době rekonstrukce zámku se jednalo o vizionářský přístup. Na vybavení se podíleli místní výrobci, kteří pracují s přírodními materiály. K vytápění a ohřevu teplé vody slouží ekologický kotel na dřevěnou štěpku, pro svícení využívají zelenou elektřinu, a pro ohřev vody v koupacím přírodním jezírku pak vlastní solární panely.

Hlavním mottem místní restaurace Piano Nobile jsou pak lokální suroviny. Bylinky, jedlé květy, drobné ovoce a zelenina rostou v zámecké zahradě, další získávají od lokálních dodavatelů. V Chateau Mcely si můžete vysadit v zámeckém parku památný strom nebo jeden z ohrožených symbolicky adoptovat. Zakoupit lze i místní kosmetiku MCELY BOUQUET. Kosmetické produkty se míchají ručně v zámecké laboratoři v malých sériích pouze z nejčerstvějších a nejčistších, chemicky neupravených ingrediencí. Výrobu kosmetiky si tady můžete vyzkoušet i sami.

Tohle stojí za to navštívit


Přečtěte si také