Go to content
Budovy a památky

Noční prohlídka sedleckého areálu

mapa oblasti kutnohorsko-kolinsko

Přijeli jste na konferenci či pracovní setkání do Kutné Hory a chcete zažít něco výjimečného? I když ve městě nebudete vědět, co obdivovat dřív, přesto nevynechejte sedlecké památky za svitu svíček s varhanním doprovodem, v klidu, mimo ruch všedního dne.

Noční prohlídka sedleckého areálu bude nezapomenutelnou tečkou vašeho dne stráveného v Kutné Hoře. Program plný zážitků začíná na sedleckém hřbitově –⁠⁠⁠⁠⁠ v horní kapli kostela Všech svatých, přímo nad kostnicí. Čeká na vás pohnutá historie Sedlce, který je dodnes vstupní branou Kutné Hory.

Prohlídka pokračuje potemnělou Zámeckou ulicí směrem k památce UNESCO katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Do svícemi osvětleného prostoru vstoupíte za zvuku fanfár a po usazení do lavic vás čeká varhanní koncert. Po něm nahlédnete za dveře chrámové klenotnice, kde se skrývá originál gotické monstrance z konce 14. století. Vydáte se také po Santiniho samonosném schodišti na ochoz transeptu, ze kterého se před vámi otevře výhled na impozantní architekturu barokní gotiky.

Dobré vědět:

60
účastníků

90 min doba
trvání aktivity

celoroční možnost
využití aktivity

V UNESCO katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele se nachází originál sedlecké monstrance ze 14. století, která je považována za jednu z nejstarších gotických monstrancí na světě. Jedná se zároveň o jeden z nejcennějších klenotů České republiky.


Kontaktní formulář