Go to content
Sklárna Rückl

Sklárna Rückl

mapa oblasti berounsko

Zažijte sklárnu. Nahlédněte do světa unikátní výroby tradičního ručně broušeného českého křišťálu a tvořte spolu s mistry ve sklárně Rückl, jejíž tradice sahá až do roku 1846. Areál sklárny Rückl se nachází 25 min. jízdy od letiště, 35 min. od Prahy a 45 min. od Plzně. Je vhodný pro konání jak velkokapacitních akcí, tak privátních workshopů. Nabízí možnost využití venkovních prostor, industriálních prostor hlavní budovy sklárny i budovy návštěvnického centra, ve kterém se nachází tvořivá dílna, tzv. „Katr“. Tvořivá dílna má unikátní řemeslnou atmosféru. Ve dvou místnostech, nejčastěji v kombinaci hot glass show a dalších řemesel a zábavného programu např. hudby a cateringu ve vedlejší propojené místnost, zorganizujete originální event. V hlavní budově je k dispozici atraktivní tzv. „Edukační prostor“, který je obvykle centrem eventu, vhodný pro setkávání, sezení, promítání i catering, dále prostor brusírny a huti, kde mohou probíhat workshopy přímo v provozu. Parkování přímo v areálu.

Možnost ubytování v hotelu, který se nachází přes ulici. Návštěva Zámku Nižbor, centra keltské kultury, tematicky lze propojit s akcí ve sklárně, keltská symbolika apod. Železniční zastávka Nižbor se nachází jen pár metrů od sklárny, proto do sklárny můžete přijet vlakem, pokud to preferujete. Řeka Berounka nabízí možnost vodních sportů, což ve spojení se zážitkovým programem ve sklárně představuje atraktivní event. V okolí najdete krásnou přírodu, několik kvalitních restaurací apod. Nižbor je tak vhodnou lokalitou i pro celodenní event, s možností indoor i outdoor unikátních aktivit.

500
účastníků

1-6 hod doba
trvání aktivity

celoroční možnost
využití aktivity

do 500 osob
celý areál, vnitřní + venkovní (i nekryté) prostory

do 80 osob
Prostor „Katr“ = Tvořivá dílna / workshop. Možno pořádat workshopy, večírky. Vybaveno mobilní pecí. Dvě místnosti, možnost v jedné workshop, ve druhé catering, hudba apod.

do 80 osob
Hlavní budova sklárny, v provozu výroby, možnost workshopů v huti a v brusírně, kombinace prohlídka, workshop foukání skla a broušení, catering

do 45 osob
Edukační prostor v hlavní budově sklárny, interaktivní atraktivní prostor, kde je znázorněn proces výroby. Možnost využití během workshopů v provozu jako meeting point, catering, možnost využití plátna a projektoru.


Kontaktní formulář