Go to content
Možné akce a workshopy ve sklárně

Sklárna Rückl

mapa oblasti berounsko

Sdílené zážitky jsou ty nejlepší! Co by kamenem dohodil od královských hradů Karlštejna a Křivoklátu zavítejte společně s kolegy do světa ručně foukaného a broušeného českého křišťálu. Nad jeho křehkou krásou i nad zručností mistrů sklářů budete při komentované prohlídce žasnout v nižborské sklárně Rückl uprostřed křivoklátských lesů, která tradiční české sklářství posouvá na novou úroveň.

Nahlédněte do světa unikátní výroby tradičního ručně broušeného českého křišťálu a tvořte spolu s mistry ve sklárně Rückl, jejíž tradice sahá až do roku 1846. Areál se nachází 25 min. jízdy od letiště, 35 min. od Prahy a 45 min. od Plzně.

Co všechno tu zažijete:

Prostory jsou vhodné pro konání jak velkokapacitních akcí, tak privátních workshopů. Nabízí možnost využití venkovních prostor, industriálních prostor hlavní budovy sklárny i budovy návštěvnického centra, ve kterém se nachází tvořivá dílna, tzv. „Katr“ s unikátní řemeslnou atmosféru.

Ve dvou místnostech, nejčastěji v kombinaci hot glass show a dalších řemesel a zábavného programu např. hudby a cateringu ve vedlejší propojené místnost, zorganizujete originální event. V hlavní budově je k dispozici atraktivní tzv. „Edukační prostor“, který je obvykle centrem eventu, vhodný pro setkávání, sezení, promítání i catering, dále prostor brusírny a huti, kde mohou probíhat workshopy přímo v provozu. Parkování přímo v areálu.

Dobré vědět:
  • Možnost ubytování v hotelu, který se nachází přes ulici.
  • Návštěva Zámku Nižbor, centra keltské kultury, tematicky lze propojit s akcí ve sklárně, keltská symbolika apod.
  • Železniční zastávka Nižbor se nachází jen pár metrů od sklárny, proto do sklárny můžete přijet vlakem, pokud to preferujete.
  • Řeka Berounka nabízí možnost vodních sportů, což ve spojení se zážitkovým programem ve sklárně představuje atraktivní event.
  • V okolí najdete krásnou přírodu, několik kvalitních restaurací apod.
  • Nižbor je tak vhodnou lokalitou i pro celodenní event, s možností indoor i outdoor aktivit.
  • Fantastický zážitek z firemní akce umocní i gastrozastávka v nádražní výletní restauraci –⁠⁠⁠⁠⁠ jen pár metrů od sklárny najdete Zastávku Nižbor, kterou vede známý herec Tomáš Hanák.

500
účastníků

1-6 hod doba
trvání aktivity

celoroční možnost
využití aktivity

do 500 osob
celý areál, vnitřní + venkovní (i nekryté) prostory

do 80 osob
Prostor „Katr“ = Tvořivá dílna / workshop. Možno pořádat workshopy, večírky. Vybaveno mobilní pecí. Dvě místnosti, možnost v jedné workshop, ve druhé catering, hudba apod.

do 80 osob
Hlavní budova sklárny, v provozu výroby, možnost workshopů v huti a v brusírně, kombinace prohlídka, workshop foukání skla a broušení, catering

do 45 osob
Edukační prostor v hlavní budově sklárny, interaktivní atraktivní prostor, kde je znázorněn proces výroby. Možnost využití během workshopů v provozu jako meeting point, catering, možnost využití plátna a projektoru.


Kontaktní formulář