Go to content
Areál Monínec

Ladovská zima s kolegy

12.12.2023

K adventnímu času patří vánoční večírky. Restaurace a bary v centru měst jsou ale už ohrané. Překvapte kolegy zajímavým programem a zpestřete si firemní veselí návštěvou středních Čech.

Adventní prohlídky zámků a hradů, vánoční programy ve skanzenech, zimní radovánky a společné zážitky nabízí královský region nedaleko Prahy. Prožijte sváteční chvíle daleko od shonu a zažijte s kolegy nezapomenutelné společné chvíle.  

Křivoklát
i
Křivoklát
Autor: Kamila Kohoutová

Vánoční večírek s nádechem adventu 

Vánoční večírek na hradě? Proč ne. Pravou vánoční atmosféru můžete strávit na jednom z nejkrásnějších hradů v Čechách – na Křivoklátě. Každoroční adventní trhy s ukázkou řemesel nebo akrobatů jsou vyhlášené. Sladká vůně vánočního cukroví a punče se line nádvořím a zve na prohlídku hradu. Společný čas pak můžete zakončit v jedné z nedalekých restaurací.   

Vánoční program, ubytování s wellness a gastronomický zážitek na jednom místě, pak najdete na zámku Loučeň. Už pošesté se tam koná akce: Příběh vánočního stromečku, letos s podtitulem Abeceda Vánoc. V zámeckých komnatách je vystaveno dvacet stromečků ozdobených stovkami unikátních ozdob. Od Bílo-zlatého po Hvězdný a Tříkrálový stromeček. Pro milovníky vánoční atmosféry se konají večerní prohlídky zámku. 

Zámek Loučeň
i
Zámek Loučeň
Autor: Zámek Loučeň
Lidové Vánoce v Polabí
i
Lidové Vánoce v Polabí
Autor: Národopisném muzeum v Přerově nad Labem

Jak slavili Vánoce naši předci, zjistíte v podhradí a podzámčí ve skanzenu v Přerově nad Labem. Díky tradicím a zvykům se můžete přenést do dob minulých. Vánoční výstava se koná v interiérech chalup, které jsou rozmístěny v areálu. Kromě dobové výzdoby jsou zde vystaveny historické betlémy, cukrářské a perníkářské formičky nebo recepty včetně ukázek nejrůznějších druhů vánočního cukroví. Vánoční program s rukodělnou dílnou nabízí i Muzeum lidových staveb v Kouřimi. 

Zimní radovánky zpestří firemní teambuilding

Letošním plánem pro firemní setkání může být i pořádná lyžovačka. Za hodinku dojedete z Prahy do největšího lyžařského areálu středních Čech – na Monínec. Pro lyžaře i snowboardisty je tam několik sjezdovek. Využít můžete i další zimní atrakce jako snowtubing a samozřejmostí je možnost sáňkování a bobování. V okolí Monínce lze uspořádat i výlet na běžkách. 

Brdy na běžkách
i
Brdy na běžkách
Autor: Turistická oblast Brdy a Podbrdsko

Příznivci bílé stopy ale mohou vyrazit i do Brd. Běžkařská historie tohoto bývalého vojenského prostoru je mladá a stále je co poznávat. Strojově upravované běžkařské trasy prozatím chybí, na kouzlu Brd coby ráje běžkařů to ale nic neubírá. Vždyť na ně za příznivých sněhových podmínek čeká 75 kilometrů cest a parádní dobrodružství. 

Pokud si potřebujete s kolegy spíše odpočinout a relaxovat, vyjeďte do Březnice do hotelu Equitana Hotel Resort, který se nachází v klidné venkovské krajině a nabízí kompletní služby. Spojit lze výtečnou gastronomii, zábavný program a další teambuildingové aktivity pod vedením zkušených lektorů. Pobyt si hosté mohou zpříjemnit vyjížďkou na koni zimní krajinou, která je přenese do dětství nebo pohádky Tři oříšky pro Popelku. 

Areál Monínec
i
Areál Monínec
Autor: Areál Monínec

Tohle stojí za to navštívit


Přečtěte si také