Go to content
Chateau Mcely

Nejkouzelnější místa na svatbu ve středních Čechách

17.1.2024

Svatební den má být jedním z nejkrásnějších v životě každého z nás. Ať už se jedná o romantickou, elegantní nebo boho svatbu, měla by proběhnout na místě, kde zapomeneme na všední starosti a užijeme si svůj den D. Možnost strávit svatební den na jednom místě – od obřadu až po party s ubytováním nabízí ve středních Čechách několik míst.

Zámek Ratměřice
i
Zámek Ratměřice
Autor: Ratměřice

Romantická svatba na zámku

Ve svatební den chce být téměř každá žena princeznou. Splnit se to může na zámku v Ratměřicích. Zatímco si mohou budoucí manželé užívat místní wellness, svatební koordinátorka pomůže nachystat pohádkovou svatbu snů. Zámecká svatební nabídka zahrnuje romantický obřad, rozmanité gastronomické služby, bohatý program a skvělou party včetně ubytování pro novomanžele i svatebčany.

Mezi nejvyhledávanější svatební místo s puncem luxusu patří ve středních Čechách Chateau Mcely, které má své kouzlo v každém ročním období. Na jaře ho zdobí stovky jarních květů, v létě rozkvetlé louky, na podzim barevné stromy a v zimě atmosféru dokresluje park se 7 500 žárovkami. Pronajmout lze celou rezidenci včetně pětihektarového parku s biotopickým jezírkem, kde se v parných dnech mohou svatebčané osvěžit.

Chateau Mcely
i
Chateau Mcely
Autor: Matěj Třasák
Chateau Mcely – biotopické jezírko
i
Chateau Mcely – biotopické jezírko
Autor: Chateau Mcely
Zámek Savoia
i
Zámek Savoia
Autor: Zámek Savoia

Svatební obřad nad hladinou rybníka, v zámecké kapli nebo v zámecké zahradě nabízí zámek Savoia, jehož historie sahá až do 13. století. Pro veřejnost je nepřístupný a tak se tento exkluzivní prostor může stát místem pro svatební den. Svatbu na zámku s nádechem slunné Itálie dokreslí špičkové menu.

Pohádkovou svatbu může pár prožít na Panství Dlouhá Lhota. Čekání na svůj den D si mohou partneři zpestřit při masáži nebo ve wellness. Svatební veselí se může odehrát v zámeckém parku a pokračovat třeba ve vinném sklepu, který je zasvěcený svatému Urbanovi, patronovi všech vinařů.

Panství Dlouhá Lhota – vinný sklep
i
Panství Dlouhá Lhota – vinný sklep
Autor: Panství Dlouhá Lhota
Farma Michael – svatba
i
Farma Michael – svatba
Autor: Farma Michael

Stodola jako ideální místo pro svatbu

Svatba ve stodole má své kouzlo a nezapomenutelnou atmosféru. Ať už novomanželé touží po rustikální svatbě nebo mají rádi klasickou výzdobu, vše bude vypadat perfektně. Přesně takový prostor nabízí Farma Michael. Velká stodola provoněná bohatou květinovou výzdobou spolu se skvělou gastronomií udělá svatební den jedinečným. Romantickou atmosféru pak doplní koně, které nevěstu v kočáře dovezou třeba až ke svatebnímu oltáři v parku.

Pokud novomanželé sní o svatbě v kostele, i když nejsou věřící, existuje skvělé místo – Penzion Na Kmíně. Jen několik metrů od penzionu stojí odsvěcený kostel, kde lze uspořádat nezapomenutelný obřad. Prostorná stodola až pro tři sta hostů pak bude skvělým místem pro svatební slavnost. Vyměnit prstýnky lze i na přilehlé zahradě, která je ideální na welcome drink, obřad nebo focení. Stejně jako na ostatních místech nebudou hosté postrádat krásné ubytování ani špičkový catering.

Penzion Na Kmíně – svatba
i
Penzion Na Kmíně – svatba
Autor: Penzion Na Kmíně

Tohle stojí za to navštívit


Přečtěte si také