Go to content
Čokoláda Lidka

S chutí do středních Čech

13.11.2023

Vyrazte s kolegy za gastro zážitky...

Jídlo spojuje. U lahodného pokrmu se schází rodiny, kamarádi a spojit lze gastronomický zážitek také s jednáním či teambuildingem. Pozvěte pracovní partnery nebo kolegy na místa, kde vám naservírují to nejlepší nejen z české kuchyně.

Jídlo patřilo vždy ke každému důležitému jednání a speciální události. A není divu, dobré občerstvení dokáže vykouzlit úsměv na tváři téměř všem. Ve středních Čechách objevíte místa, kde u skvělého jídla a pití může vzniknout nová etapa vaší společnosti.

Krčma na konci světa
i
Krčma na konci světa
Autor: Malešov Camp

Malešov a lahodné chutě pokrmů našich předků

Krčma na konci světa, která je součástí komplexu ubytování a pivovaru v Malešově, nabízí gastronomii našich prababiček a pradědečků. Vaří se tu pokrmy inspirované lokální historií, ale i moderními postupy, ze surovin nejenom od místních dodavatelů. Chuťové buňky vašich kolegů potěšíte jak ve výčepu Přátelského pivovaru Malešov, kde ochutnáte řemeslné pivo, tak v Krčmě na konci světa – stylové středověké restauraci.

Celý komplex se navíc sestává z glamour kempu, který funguje jako hotel. V areálu stojí osm stanů s celkovou kapacitou 32 lůžek. Ocitnete se sice v kempu, ale o výhody luxusního ubytování rozhodně nepřijdete.

Vinařství Kutná Hora
i
Vinařství Kutná Hora
Autor: Hanka Krejbichova Photography

Víno ze svahů v Kutné Hoře

Jedním z nejikoničtějších pohledů na Kutnou horu je výhled na chrám svaté Barbory. V jeho okolí se od roku 2002 opět pěstuje vinná réva. A víno u vinice Pod Barborkou můžete ochutnat i vy. Na vinici, kde se pěstuje převážně rulandské modré, najdete stánek s vínem z biodynamické produkce. Se sklenkou a piknikovým košíkem si můžete sednout přímo do vinice a užít si krásný výhled na údolí Vrchlice, kostel svatého Jakuba a park pod Vlašským dvorem.

V klášteře sv. Voršily nezapomeňte navštívit prodejnu a vinotéku, ve které ochutnáte vína z produkce Vinných sklepů Kutná Hora nebo si dopřejte řízenou degustaci doplněnou o občerstvení formou tapas.

Hotelová restaurace
i
Restaurace Skála Hotel Malý Pivovar
Autor: Hotel Malý Pivovar

Pivovarská restaurace ze 12. století

K Česku patří neodmyslitelně hořký žlutavý mok s bílou pěnou. Pivo je součástí naší kultury a ne u jednoho piva se psaly dějiny. Další milníky vaší firmy mohou vzniknout v historických prostorech pivovarské Restaurace Skála nedaleko Mnichova Hradiště, která stojí na místě kláštera, jehož historie se píše až do poloviny 12. století.

Nejen, že se zde dobře najíte, ale pobyt si můžete obohatit také o prohlídku pivovaru Klášter nebo Rohozec. Zažít tu můžete i netradiční aktivity – střelecký výcvik, pivní wellness nebo let horkovzdušným balónem.

Pivovar Lobeč
i
Pivovar Lobeč
Autor: Pivovar Lobeč

Historie na vás dýchne v parostrojním pivovaru

Svá zlatá léta zažíval pivovar v Lobči počátkem 20. století, kdy se zde vařily proslulé tmavé speciály. Slavnostní znovuotevření řemeslného pivovaru se na Kokořínsku konalo v květnu 2015 a od té doby nabízí nejenom gastro zážitky. Prohlídka historického místa je zakončena ochutnávkou tamního piva v ležáckém sklepě, kde se v dobré náladě stmelí nejeden tým. Milovníci gastronomie nevynechají ani pivovarnický výčep, kde servírují staročeskou kuchyni. V samotném pivovaru je k dispozici i stylové ubytování v apartmánech.

Čokoláda Lidka
i
Čokoláda Lidka
Autor: Muzeum čokolády a čokoládovna Kutná Hora

Čokoláda, kterou musíte ochutnat

Z Kutné Hory ale nespěchejte. Svojí vůní vás totiž přitáhne malé muzeum čokolády a čokoládovna, která láká na sladký zážitek. Tamní čokoláda Lidka se zde vyrábí ručně stejně jako před sto lety. Prohlídka s degustací je ideální pro každého. Během firemního posezení můžete ochutnat ty nejlepší čokolády z českých manufaktur, vyzkoušet květinové tabulky čokolád nebo čokoládu spárovat s rumem.

Tohle stojí za to navštívit


Přečtěte si také